Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 27 maja br. w godzinach 17:00-20:00 do udziału w wydarzeniu Spotkanie Kultur "Szept Jedwabiu".

W programie:
Koncert: etiudy teatralne inspirowane legendami chińskimi.
Tradycyjny rytuał parzenia herbaty.
Warsztat kaligrafii
Wernisaż czyli pokaz fotografii artystycznej z cyklu: “Szept Jedwabiu”, z udziałem Studia Teatralnego ANIKAME. W trakcie wernisażu zapraszamy do swobodnej debaty z udziałem dyrektorów instytucji i przedstawicieli władz miasta pt.: “Made in Poland” - o stereotypach kulturowych dotyczących Polski i Chin.

CEL:
- Spotkanie młodych twórców kultury społecznej w Poznaniu z osobami przybywającymi z Chin lub pochodzenia azjatyckiego, przebywającymi w naszym mieście z racji studiów, pracy, z innych względów.
- Spotkanie z instytucjami międzynarodowymi i władzami Miasta.
- Wymiana doświadczeń, poznanie bliższe kultury Chin, historii, tradycji, języka, próba nawiązania relacji koleżeńskich między młodymi przedstawicielami poznańskich społeczności.
- Zaproszenie do twórczego współdziałania w tworzeniu kultury społecznej miasta. Przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym.
- Możliwość twórczej kontynuacji o charakterze warsztatowym (ekspresja muzyczna, plastyczna, ruchowa z towarzyszeniem dźwięku, głosu i słowa)

MIEJSCE I CZAS:
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu, ul. Droga Dębińska 21, budynek E.
27 maja 2024, godz. 17-20 (czas może się nieznacznie wydłużyć)

ORGANIZATOR:
Samorząd Wychowanków MDK1, Studio Teatralne ANIKAME w MDK1

Zapraszamy, wstęp wolny!!

Media: Radio Afera, WTK
Kontakt: 662004446