Walentynki to szczególny dzień, który można spędzać na wiele sposobów. Romantyczny spacer, kolacja przy świecach czy wieczorny wypad do kina – to tylko kilka możliwości. „Eka z MDK” potraktowała sprawę nieszablonowo. Podopieczni Klubu Młodego Poznaniaka tego dnia niczym średniowieczni rycerze wyruszyli na wyprawę do bram pewnego miasta…

Tak właściwie była to wyprawa nie do bram, ale do Bramy. Bramy Poznania. Celem wizyty sympatycznej grupy młodych miłośników miasta, którym tego dnia wyjątkowo towarzyszyli również rodzice, było bowiem zwiedzanie Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Średniowieczni rycerze w czasie wyprawy wojennej zakładali na głowę hełmy, a uczestnicy wycieczki – słuchawki z audioprzewodnikiem. Tak wyposażeni spędzili ponad 1,5 godziny na interaktywnej, multimedialnej ekspozycji poznając tajniki początków państwa polskiego i piastowskiego grodu na Ostrowie Tumskim. Po zakończeniu emocjonującej eksploracji zakamarków wystawy przyszedł czas na wykorzystanie sprzyjającej, słonecznej aury. Nasi dzielni odkrywcy postanowili wyruszyć na jakąś wyprawę. Pozostało tylko pytanie dokąd właściwie się udać? Eskapada wzorowana na średniowiecznych krucjatach nie za bardzo wchodziła w grę, dlatego ostatecznie postanowiono wyruszyć na poszukiwanie… skarbu. Tak, tak, naprawdę celem było znalezienie skarbu – pieczęci, ukrytej gdzieś w rejonie naszej poznańskiej Wyspy Katedralnej! Kluczem do jego odnalezienia był quest „Początek Polski w Poznaniu” – nieszablonowa gra terenowa. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na mniejsze zespoły i wyposażeni w karty gry. Następnie, prowadzeni przez wierszowane wskazówki, dziarsko wędrowali przez zaułki Ostrowa Tumskiego. Ostatecznie wszystkim udało się dotrzeć do skarbu i tak kolejna wycieczka pełna wrażeń dobiegła końca. A już niebawem – kolejne emocje!

Klub Młodego Poznaniaka „Eka z MDK” to turystyczne zajęcia dla dzieci w wieku 9-15 lat. Zapraszamy młodych miłośników Poznania na zajęcia warsztatowe w sali oraz wycieczki po mieście, podczas których będziemy eksplorować poznańskie fyrtle, zwiedzać muzea oraz odkrywać Poznań poprzez udział w grach terenowych! Więcej informacji szukaj na podstronie Klubu.

Anna Basińska

 

Fotorelacja z walentynkowej wycieczki na Ostrów Tumski.