PLAKAT 1

 

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 i Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Poznaniu są organizatorem dużego, całorocznego Projektu Studio Talentu 2016, którego owocem jest spektakl pt. "Pociąg do..." (poprzedzony Wernisażem malarstwa naszych Podopiecznych).

Projekt kierowany jest do dzieci i młodzieży, która już odnalazła pomysł na siebie i posiada pasję, którą może zarażać innych. Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 wraz z Młodzieżowym Domem Kultury Nr 2 zaprosiły ponad setkę utalentowanych swoich wychowanków oraz uczniów zaprzyjaźnionych szkół do pracy nad widowiskiem promującym młode jednostki i zespoły.

Przez kilka miesięcy szukaliśmy prawdziwego sensu pojęcia "talent", który jest, jak wierzymy, również rodzajem daru z siebie wobec innych. W "Pociągu..." zdarzyć się może niemal wszystko: od piosenki, muzykowania, przez sztuki plastyczne i słowo, taniec, pantomimę, do akrobatyki, gimnastyki artystycznej, żonglerki...

W Projekcie udział biorą: Szkoła Podstawowa Nr 19, Szkoła Podstawowa Nr 20, Gimnazjum Nr 26, Gimnazjum Nr 27 w Poznaniu oraz reprezentanci V Liceum Ogólnokształcącego i VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Partnerem Projektu jest: DK "Orle Gniazdo" oraz Stowarzyszenie AMICI, którego socjo-terapetyczne cele serdecznie wspieramy.

W tym roku gości nas Teatr Polski w Poznaniu, za co ogromnie dziękujemy.