Troje laureatów XVII Wielkopolskiego Konkursu Dziennikarskiego MDK nr 1 w Poznaniu pt. „ZAPROŚ GWIAZDĘ”: Weronika Zwierzchowska z V LO w Poznaniu, Antonina Mańkowska z LO nr 1 w Swarzędzu i Michał Szymański z VIII LO w Poznaniu zostało w nagrodę zaproszonych przez panią europoseł dr Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz do Brukseli.

To właśnie ich prace Jury konkursu uznało za najlepsze. Młodzi dziennikarze zwiedzali Parlament Europejski i poznawali zasady jego funkcjonowania. Zwiedzali także Brukselę i Antwerpię. W trakcie uroczystej kolacji mieli możliwość porozmawiania z panią europoseł o jej pracy w Parlamencie Europejskim. Laureatami naszego konkursu opiekowała się nauczycielka plastyki w MDK nr 1, Pani Bożena Fibik-Beim.
W autokarze, którym wielkopolscy laureaci konkursów wracali z Brukseli do Poznania, jechała także pani Aleksandra Banasiak, bohaterka Poznańskiego Czerwca'56. I właśnie w trakcie jazdy pani Ola dowiedziała się, że została laureatką Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Najpierw były długie oklaski, a potem laureatka opowiadała o czerwcu. Była to kolejna (po brukselskiej) niesamowita lekcja historii dla młodych ludzi. Bardzo dziękujemy pani europoseł Agnieszce Kozłowskiej-Rajewicz za serdeczne przyjęcie laureatów konkursów i ciekawy program pobytu młodzieży w Belgii.
Marlena Kompowska

Prezentujemy zdjęcia z Brukseli oraz poniżej z Antwerpii.

Antwerpia.