Dnia 21 lutego br. odbył się etap pisemny IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Dzięki życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu uczniowie po raz kolejny rozwiązywali test krajoznawczy w murach tej placówki.

Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Zespół Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu. Celem jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów ze szkół z terenu całego regionu. Po raz kolejny w rywalizacji wzięli udział uczniowie z wielu różnych zakątków Wielkopolski, zarówno z dużych miast (np. Leszno, Poznań, Piła), jak i z mniejszych miejscowości (np. Chocicza, Rąbczyn), w tym również reprezentanci szkół z terenu lub najbliższej okolicy parków krajobrazowych (np. Orchowo, Ostrowite, Pobiedziska, Pyzdry). Cieszymy się, że wiele szkół startuje w konkursie już po raz kolejny.

Tegoroczny poziom prac konkursowych okazał się wysoki. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało zdobyć minimum 70 punktów. Poniżej przedstawiamy listę osób, które wraz z opiekunami zapraszamy do udziału w finale konkursu i warsztatach, które odbędą się w dniach 18-20 maja br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie:

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo podjęty przez nich wysiłek z pewnością zaowocował poszerzeniem krajoznawczej wiedzy, a może i rozwojem zamiłowania w tym kierunku. Nauczycielom-opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczestników. Na podstronie dotyczącej konkursu zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym testem oraz prawidłowymi odpowiedziami.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta za ogromną życzliwość i pomoc w organizacji konkursu!

Patronat medialny nad konkursem objął portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl.