"Razem z pasją i radością, zawsze gramy".

Dnia 22 kwietnia br., na obiektach sportowych naszej placówki, odbył się festyn piłki nożnej, którego głównym przedsięwzięciem, były małe gry: 4x4.
Boisko typu "orlik" zostało podzielone na trzy części, dzięki czemu, jednocześnie mogło grać, dwudziestu czterech uczestników. Organizatorzy chcieli, aby młodzi adepci piłki nożnej, zbyt długo nie czekali na swoją szansę gry, ponieważ w turnieju wzięło udział 90 osób.


W zawodach rywalizowały dzieci w wieku 7-9 lat z województw: Lubuskiego oraz Wielkopolskiego. Przyjechali do nas goście z Akademii Młodych Orłów z Międzyrzecza i Zielonej Góry.
Akademia Młodych Orłów z Poznania, wspierana przez dzieci z Sekcji P.N. naszej placówki, które, nie są zrzeszone w żadnym klubie, reprezentowała Wielkopolskę.
Głównym celem w/w imprezy, było wpajanie zasad "fair-play" w rywalizacji sportowej, w konsekwencji czego, trenerzy pozwolili dzieciom samym sędziować. W razie spornych sytuacji, oczywiście interweniowali.
Rozgrywki odbywały się, na trzech poziomach sportowych: "Liga Mistrzów", "Liga Europy", "Ekstraklasa". Założeniem tego podziału, była wyrównana rywalizacja sportowa, tak aby nie dochodziło do sytuacji, że młodsze dzieci grają ze starszymi (najwyższy poziom gry był w "Lidze Mistrzów").
Zawody sportowe uroczyście rozpoczął i zakończył vice dyr. P. Woźny.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, ponieważ zaprezentowały wielkie zaangażowanie w rywalizacji sportowej.
Trenerzy AMO obecni na festynie (w szczególności trener koordynator poznańskiego AMO - Leszek Partyński) oraz Sekcja P.N. MDK 1, pragną serdecznie podziękować Dyrekcji placówki, za pomoc w organizacji festynu.