Taka przyjażń polsko-ukraińska

Młodzi - Młodym, Dzieci - Dzieciom

Z inicjatywy Samorządu Wychowanków MDK1 nasza placówka, przy współpracy z Fundacją Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA, organizuje zbiórkę dla dzieci i młodzieży z Ukrainy: "Młodzi - Młodym, Dzieci - Dzieciom".

Chodzi o podarowanie czegoś, co niezbędne jest dzieciństwu i młodości: możliwości twórczej zabawy, rekreacji, rozwoju zainteresowań - do czego prawo ma każde dziecko i nastolatek, co wpisuje się też w misję Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu.

Stąd też zbieramy dla dzieci i młodzieży w wieku 1-18:

Zabawki (nowe, w dobrym stanie), czyste pluszaki, lalki, klocki, układanki, puzzle, zabawki do piaskownicy, samochodziki, figurki itp.

Przybory szkolne, plastyczne, kolorowanki (kredki, farby, pędzle, pisaki, długopisy, ołówki, gumki do mazania, temperówki, nożyczki, cyrkle, linijki, liczydła, bloki rysunkowe i techniczne, zeszyty, piórniki oraz plecaki zarówno szkolne, jak i wycieczkowe, śniadaniówki itp.)

Gry kompletne (z instrukcją przynajmniej po angielsku lub nie wymagające instrukcji), karty do gry, szachy, warcaby itp.

Instrumenty muzyczne, sprzęt muzyczny, płyty, słuchawki itp.

Sprzęt sportowy, rekreacyjny (np. skakanki, hantle, piłki, rowery, hulajnogi, inne)

Sprzęt elektroniczny (sprawne telefony, tablety, ładowarki i power banki, słuchawki, laptopy itp.)

Różności: czyste ozdoby do włosów (np. spinki, gumki itp.), nowe szczotki do włosów, dezodoranty, lampki nocne, pozytywki dla dzieci, latarki, zegarki i wszelkiego rodzaju baterie, zestawy kreatywne (np. do szycia lub szydełkowania, „mały chemik” „mały kucharz” itp.)

Słodycze

Wszystko, co sprawi radość.

Zbiórka potrwa przez dwa tygodnie, od 16.03. do 31.03. 2022, w budynkach C i E, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20, w sobotę od godz. 9-14.
 
Jeśli to możliwe, prosimy o opisanie zawartości toreb i kartonów z darami.
 
Pamiętajmy, że nie mówimy o porządkach wiosennych w szafach, ale o prezentach, ofiarowanych z serca.
 
W imieniu Samorządu Wychowanków MDK 1:
 
Wiceprezes: Mikołaj Kondyjowski
Opiekun Samorządu: Ila Biegańska