Gry i zabawy sportowe, warsztaty tenisa ziemnego lub pilotowania dronów, wystawa fotograficzna czy kiermasz z wypiekami - to wszystko czeka małych i dużych mieszkańców Poznania w sobotę 29 kwietnia br. podczas Festynu Rodzinnego na terenie MDK 1. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe i potrwa do godz. 17:00.

Przez cały ten czas na ustawionej w pobliżu Dziecińca pod Słońcem scenie będzie można podziwiać występy taneczne, teatralne, instrumentalne oraz wokalne. Dla dzieci przygotowano strefę animacji, “dmuchańce” oraz liczne gry i zabawy sportowe. Nie zabraknie także kiermaszów - z wypiekami oraz z rękodziełem.

Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o historii Dziecińca pod Słońcem przygotowano wycieczki rodzinne z przewodnikiem po terenie MDK 1 i okolicy. Rozpoczynać się będą o godz. 12:00, 14:00 i 16:00, zbiórki przy budynku A.

Będzie też sporo okazji do uprawiania sportu. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoje siły podczas warsztatów tenisa ziemnego, a nieco starsi - w turnieju piłki nożnej. Dla całych rodzin przygotowano wielki turniej plażowej piłki siatkowej. W planach są również otwarte Mistrzostwa Poznania w Crossmintonie - sporcie, który łączy zalety badmintona i tenisa, pozwalając na bardzo szybkie tempo rozgrywki.

Podczas pikniku będzie można wziąć udział w wielu warsztatach - by stworzyć swoje własne rękodzieło, nauczyć się pilotowania dronów, dowiedzieć się więcej o ekologii i wykazać się kreatywnością. Dla najmłodszych przygotowano “Rozśpiewanki” - warsztaty wokalne.

Miłośników muzyki ucieszy koncert “Skrzypce dawniej i dziś”, a amatorów fotografii dwie wystawy. Pierwsza z nich ukaże historię Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, druga - pod Arkadami - poświęcona będzie “Fototeatrowi”.

Piknik będzie także świetną okazją, by zadbać o zdrowie. Będzie można poznać stężenie CO2 w wydychanym powietrzu, a także nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiele atrakcji w tym temacie znajdziecie w Punkcie Promocji Zdrowia.

Podczas festynu będzie można wziąć udział w konsultacjach społecznych. Miasto Poznań zaprasza do rozmowy na temat rozwoju wolontariatu. Na terenie MDK stanie charakterystyczny żółty wózek miejski - warto do niego podejść i podzielić się pomysłami!

Zapraszamy!