Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego finału XLII Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór, który odbył się w sobotę 22 kwietnia br. w MDK 1.
 
Fot. Emilian Woźniak
 
 
W sobotę 22 kwietnia odbył się finał XLII Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej objętego honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Do Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 przybyli laureaci i wyróżnieni wraz z rodzicami, nauczycielami i przyjaciółmi. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 188 uczniów reprezentujących 78 szkół podstawowych z całej Wielkopolski. W jury zasiedli poznańscy poloniści i poeci: Emilia Hirsch, Maria Magdalena Pocgaj i Andrzej Sikorski. Oceniali oni prace w czterech kategoriach – poezja (klasy V-VI), poezja (klasy VII-VIII), proza (klasy V-VI) i proza (klasy VII-VIII).
 
W trakcie gali wszystkie nagrodzone wiersze oraz opowiadania wybrzmiały na scenie, przeczytane przez poznańskich aktorów – Iwonę Kotzur, Katarzynę Węglicką i Łukasza Schmidta.
 
Finał uświetniły występy wychowanków MDK 1: małych tancerek z zespołu „Baletnica Balbina”, pianistów - Kornelii Sikorskiej i Konrada Kubiaka oraz duetu tanecznego Alicja i Marta z legendarnej grupy YATEY.
 
Wszystkie nagrodzone utwory zostały wydane w tomiku konkursowym, który w sobotę trafił w ręce młodych literatów, a niebawem zostanie też wysłany do szkół biorących udział w Turnieju.
 
Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Miejskiemu Posnania za ufundowanie nagród książkowych oraz Piekarni-Cukierni Zagrodnicza, firmie EuroSpar i Radzie Rodziców MDK 1 za zapewnienie uczestnikom finału słodkiego poczęstunku.