Moja Wielkopolska w pigułce:
- konkurs krajoznawczy dotyczący Wielkopolski,
- uczestnicy – gimnazjaliści z Wielkopolski (nowość: do 3 osób z jednej szkoły!),
- I etap – pisemny, w Poznaniu, test,
- II etap – ustny, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, prezentacja projektu wycieczki (nowość: nagroda publiczności),
- atrakcyjne nagrody rzeczowe,
- nagroda dla uczestników II etapu wraz z opiekunami: kilkudniowe warsztaty w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie,
- termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu: 15 lutego 2017 r.,
- termin I etapu: 21 lutego 2017 r.
- termin II etapu: 18-20 maja 2017 r.

 

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu zapraszają do udziału w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”.

Konkurs skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej z terenu Wielkopolski. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Konkurs składa się z dwóch etapów – pisemnego oraz ustnego, poprzedzonych eliminacjami szkolnymi. W pierwszym etapie zadaniem uczestników jest rozwiązanie pisemnych zadań testowych (zarówno o charakterze zamkniętym, jak i otwartym). Drugi etap polega na prezentacji uprzednio przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej zorganizowanej w formie gry terenowej. Trasa wycieczki powinna obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski (np. park krajobrazowy, park narodowy, rezerwat przyrody, obszar Natura 2000 itp.).

Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym kilkudniowy pobyt w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie (Nadwarciański Park Krajobrazowy) dla wszystkich uczestników drugiego etapu, wraz z opiekunami!

Testy oraz prezentacje z poprzednich edycji znajdują się na podstronie dotyczącej konkursu - zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 

Do pobrania:

IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska” – regulamin

IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska” – karta zgłoszeniowa

 

Patronat medialny nad konkursem objął portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl.

 

Anna Basińska
Komisarz Konkursu
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.