Grudzień 2010 - Otwarcie IX Przeglądu Twórczości Nauczycieli

 

Grudzień 2010 - Katalog IX Przeglądu Twórczości Nauczycieli

 


 

Otwarcie wystawy "Twórczość szansą na lepsze poznanie i rozwój"
W sobotę 13 listopada 2010 r. odbył się wernisaż pt. "Twórczość szansą na lepsze poznanie i rozwój". Swoje prace prezentowali mieszkańcy Wildy. Wystawa została zorganizowana przy współpracy z MOPR Filia Wilda Zespół nr III.

 


 

Finisaż wystawy pt. "Zabawa i pasja"
W piątek 29 października 2010 r. w galerii „Pod Arkadami" odbył się finisaż wystawy pt. „Zabawa i pasja". Swoje prace prezentowały dzieci i młodzież z MDK Nr 3 w Poznaniu z pracowni Katarzyny Makowskiej.

 


 

Wrzesień 2010 - "Seniorzy" - wernisaż prac plastycznych

 


 

Otwarcie wystawy "Piękny świat w malarstwie Zofii Orczyńskiej - Zochy"
We wtorek 22 czerwca br. o godzinie 17:00 w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pt. "Piękny świat w malarstwie Zofii Orczyńskiej - Zochy", w oprawie muzycznej "Impresje francuskie" w wykonaniu Krzysztofa Żabierka - instrumentalisty i kompozytora. Na wystawie prezentowane są pejzaże miejskie, wiejskie i marynistyczne utrwalone pastelami. Autorka mieszka w Gdyni i należy do Stowarzyszenia Marynistów Polskich.

 

 


 

Jubileusz dziesięciolecia galerii "Pod Arkadami"
W sobotę 8 maja br. z okazji jubileuszu dziesięciolecia istnienia galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż "Wystawy jubileuszowej". Na wystawie swoje prace prezentują instruktorki MDK 1 Bożena Fibik-Beim i Agnieszka Mrowińska wraz z uczennicami: Aleksandrą Wieczorek - 7 lat, Katarzyną Staniaszek - 7 lat, Martą Pawlak - 15 lat i Anną Owczarzak - 16 lat.

Pierwsza wystawa w galerii "Pod Arkadami" odbyła się w marcu 2000 r. Była to indywidualna wystawa prac malarskich 8 letniej dziewczynki. Galeria mieściła się wtedy w małym pomieszczeniu, stąd kolejne wystawy były indywidualnym przeglądem twórczości dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne.

W listopadzie 2000 r. ówczesny dyrektor Janusz Rostkowski, wyremontował magazyny, w których powstała profesjonalnie wyposażona galeria. Od tego czasu odbywają się duże wystawy.
Galeria ma za zadanie promować twórczość dzieci, młodzieży i nauczycieli. Oprócz wystaw indywidualnych prowadzone są dwa cykle wystawiennicze: coroczny przegląd twórczości nauczycieli i wystawy zatytułowane – nauczyciel i jego uczniowie.

Galeria prowadzona jest od samego początku przez Bożenę Beim przy współpracy z Izabelą Kołakowską – obecną dyrektorką MDK Nr 1. Parę lat temu do grona prowadzących dołączyła Agnieszka Mrowińska.

 

Maj 2010 - Katalog "Wystawy jubileuszowej"

 

Maj 2010 - Prace nagrodzone w konkursie plastycznym "Światło i ruch"

 


 

Otwarcie wystawy "Barwy Japonii"
W sobotę 13 marca 2010 r. w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pt. "Barwy Japonii". Swoje prace prezentowały dziewczyny uczęszczające na zajęcia plastyczne do naszego Domu Kultury.

Basia i Kasia Wawrzyniak, Paula Michalska, Jagoda Tłok i Karolina Wojtas poprzez rysunek, malarstwo i fotografię pokazały swoje spojrzenie na kulturę Azji, w szczególności Japonii. Inspiracją dla nich była manga, anime i cosplay.

Cos albo, jak niektórzy wolą cos-play, to zabawa polegająca na przebieraniu się za postacie z mang (japońskich komiksów), anime (japońskich filmów animowanych) czy też gier komputerowych. Dziewczyny były poprzebierane w stroje wschodnie oraz serwowały egzotyczne potrawy. Zarówno stroje jak i potrawy były dziełem wystawiających.


 

Otwarcie wystawy pt. "Magia dziecięcej wyobraźni"
W czwartek 4 lutego br. w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pt. "MAGIA DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI".
Na wystawie prezentowane są prace malarskie i rysunkowe uczniów i absolwentów SP 84 w Poznaniu, wykonane pod kierunkiem Anny Klimaszewskiej.
Wystawę będzie można oglądać do końca lutego 2010 r.