W jaki sposób najlepiej spędzić czas z rodziną? Grając w planszówki oczywiście! Nie wierzycie? Koniecznie zajrzyjcie w najbliższą sobotę 11 czerwca do MDK 1 i weźcie udział w Wielkiej GRAndzie. Będzie to już ósma odsłona imprezy skierowanej do małych i dużych fanów gier planszowych oraz osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z planszówkami. Uwaga, wstęp wolny!

Do dyspozycji uczestników Wielkiej GRAndy będzie 100 różnych gier – w tym gry rodzinne, imprezowe, ekonomiczne, strategiczne i logiczne. Nie zabraknie znanych i lubianych tytułów, takich jak „Dobble”, „Skubane kurczaki” czy „Pędzące żółwie”. Pojawią się również zupełnie nowe gry. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, niezależnie od wieku oraz „stopnia wtajemniczenia” w świat gier planszowych.

Organizatorzy nie zapomnieli o dodatkowych atrakcjach. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w trzech turniejach kryjących się pod nazwami: „Gry rodzinne”, „Do pogłówkowania” i „Dla ambitnych”. Każdorazowo zyskując szansę na powrót do domu z atrakcyjną nagrodą, czyli grą.

Nieprzekonanym zdradzimy, że zasady każdej gry będą w przystępny sposób tłumaczone przez organizatorów, zatem nie należy się obawiać starcia z zawiłą instrukcją.

Serdecznie zapraszamy! 

 

Czas:
sobota 11 czerwca 2016 r. godzina 10:00-16:00
 
Miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, ul. Droga Dębińska 21, budynek C
 
Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu
Fundacja Zagrajmy
 
Atrakcje:
Turniej „Gry rodzinne”
 
rozpoczęcie turnieju: 10:00 
zakończenie turnieju: 15:30 
Jest to turniej adresowany specjalnie do młodszych uczestników Wielkiej GRAndy oraz do towarzyszących im osób. Wystarczy przyjść, zagrać w 6 z 15 specjalnie wybranych gier, aby uzyskać szansę na zgarnięcie nagrody! Gry turniejowe zostały dobrane tak, żeby nikt nie miał z nimi problemów i nikt się przy nich nie nudził.
 
Turniej „Do pogłówkowania”
 
rozpoczęcie turnieju: 10:00 
zakończenie turnieju: 15:30 
Ten turniej został przygotowany z myślą o starszych uczestnikach. Wystarczy zagrać w 3 gry z góry ustalonej listy i zdobyć w ten sposób szansę na powrót do domu z nagrodą pod pachą! Gry te, choć zasady mają w miarę proste, wymagają od osób przy stole chwili refleksji nad swoimi ruchami i obrania pewnych strategii.
 
Turniej „Dla ambitnych”
 
rozpoczęcie turnieju: 10:00 
zakończenie turnieju: 15:30 
Zapewne Wielką GRAndę odwiedzą również wytrawni gracze, którzy mają za sobą co najmniej kilkadziesiąt partii w różne gry. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy gry trudniejsze, o dłuższym czasie rozgrywki, wymagające myślenia i planowania co najmniej na kilka ruchów naprzód. Z uwagi na stopień skomplikowania zasad poszczególnych tytułów, aby wziąć udział w tym turnieju wystarczy zagrać w 1 grę. Każda z nich daje mnóstwo frajdy i satysfakcji, ale stanowi również pewne wyzwanie.
 
WIELKA GRANDA PLAKAT 2016