Dnia 11 lutego br. w gościnnych murach Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się etap pisemny VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie "Moja Wielkopolska", organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów ze szkół z terenu całego regionu. Po raz kolejny w rywalizacji wzięli udział uczniowie z wielu różnych zakątków Wielkopolski, zarówno z dużych miast (np. Leszno, Poznań, Piła), jak i z mniejszych miejscowości (np. Czacz, Nowy Folwark, Rostarzewo), w tym również reprezentanci szkół z terenu lub najbliższej okolicy parków krajobrazowych (np. Odolanów, Orchowo, Pyzdry). Miło nam, że wiele szkół startuje w konkursie już po raz kolejny.

Tegoroczny poziom prac konkursowych okazał się wysoki. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało zdobyć minimum 74 punkty. Poniżej przedstawiamy listę osób, które wraz z opiekunami zapraszamy do udziału w finale konkursu i warsztatach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie:

Wyniki I etapu VIII konkursu „Moja Wielkopolska” (PDF)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo podjęty przez nich wysiłek z pewnością zaowocował poszerzeniem krajoznawczej wiedzy, a może i rozwojem zamiłowania w tym kierunku. Nauczycielom-opiekunom składamy wyrazy wdzięczności za trud włożony w przygotowanie uczestników. Na podstronie dotyczącej konkursu zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym testem oraz prawidłowymi odpowiedziami.


Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta za ogromną życzliwość i pomoc w organizacji konkursu!

 

Patronat medialny nad konkursem objął portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl:

zielona lekcja

Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

logo wfosigw poznan bez podpisu