W czwartek 21 marca Poławiacze Słów mieli przyjemność gościć na spotkaniu autorskim w Bibliotece Uniwersyteckiej, gdzie w roli głównej wystąpił Pan Przemysław Kulczak jako autor debiutanckiej książki - "Inanna".

Już przed spotkaniem byliśmy pod wrażeniem samego gmachu Biblioteki, trzeba przyznać, że klimat tam jest niesamowity. Ale wracając do naszego głównego tematu - było naprawdę ciekawie! W końcu to spotkanie z autorem książki z prawdziwego zdarzenia, co jest zdecydowanie wyjątkowym wydarzeniem dla każdego młodego pisarza. I to właśnie Pan Przemysław nas zainteresował swoją osobą a także dziełem. Otóż "Inanna", jak się okazuje ma bardzo interesującą historię powstania, o czym szeroko rozpowiedział się autor.
To ile reaserch'u zostało zrobione do napisania tego dramatu robi wrażenie, i samo zagłębienie się w tak skrytą, a jednak rozległą kulturę sumeryjską jest godne podziwu. Zresztą, Pan Przemysław opowiadał o tym na tyle ciekawie, że sam zajrzałem do internetu w poszukiwaniu innych skrawków historii Sumerów. Choć autor dokładnie opowiedział o wszystkich aspektach, nie zabrakło pytań, na które ten ochoczo odpowiadał. Czy to pytania o możliwe nawiązania do innych dzieł, czy o sam proces pisania dramatu, temat najwidoczniej nie został wyczerpany. Autor miał bardzo dużo do powiedzenia. Dlatego też liczymy na następne takie spotkanie i dziękujemy za możliwość goszczenia. 
I ciekawostka: w czytelni biblioteki znaleźliśmy jeszcze coś dla siebie - mangi i komiksy. Więc na pewno tu wrócimy!
 
Mikołaj Wolgetan